Vatikánske tajomstvá - John Thavis,Henrieta Hatalová

a nájsť najvýhodnejšiu cenu za celú objednávku
Knihu Vatikánske tajomstvá - John Thavis,Henrieta Hatalová aktuálne nie je možné zakúpiť v žiadnom z porovnávaných e-shopov...

Krátky popis
Zázračné zjavenia a apokalyptické proroctvá sú javy, ktoré sa objavujú na titulných stranách a často vyvolávajú rozpory medzi koncepciou „racionálnej viery“ katolíckej cirkvi a nadšením najhorlivejších stúpencov. Fenomény ako Turínske plátno, zjavenia Panny Márie v Medžugorí a údajná mimoriadna moc telesných pozostatkov svätých mnohí ľudia považujú za skutočný dôkaz súkromného spojenia s Bohom. Iní ich nepokladajú za viac ako dielo náboženských šarlatánov. Pre Vatikán sú však tieto problémy oveľa zložitejšie, keďže každý údajný zázrak môže mať vážne teologické a politické dôsledky. Vo Vatikánskych tajomstvách publicista John Thavis s využitím tridsaťročných skúseností na poste spravodajcu vo Vatikáne objasňuje málo známy proces hodnotenia týchto javov a odhaľuje vážne interné diskusie o legitimite zázračných uzdravení, súkromných zjavení, exorcizmu a ďalších nevysvetliteľných javov. Autor ich skúma z perspektívy viacerých kľúčových aktérov – vedcov, hlboko veriacich ľudí, skeptikov i samotných rozvážnych posudzovateľov Vatikánu. Kniha Vatikánske tajomstvá je poučná a prístupná pre katolíkov i nekatolíkov. Ponúka pútavý opis zápasu cirkvi o zmiernenie napätia medzi tradičnou vierou a súčasným skepticizmom.
Výber kníh vydavateľa Ikar

Zobraziť všetky knihy vydavateľa Ikar
Naše tipy


Myšlienky k sebe samému
Rímska ríša sa na vrchole svojho rozmachu dostávala do čoraz búrlivejších pomerov, keď bola napádaná rôznymi kmeňmi spoza vonkajších hraníc ríše a zároveň v jej vnútri vznikali rozpory medzi samotnými Rimanmi. Marcus Aurelius sa stal cisárom práve v takýchto pohnutých časoch. Väčšiu časť svojej vlády bol nútený prežiť medzi vojskom v odľahlých častiach ríše v bojoch za zachovanie jej celistvosti a v snahe usporiadať pomery po často vznikajúcich rozbrojoch. Životné skúsenosti počas mnohých takto prežitých rokov mu umožnili, aby si v neskoršom čase svojho života vytvoril ucelený pohľad na ľudské bytie a strasti s ním spojené. Je známy ako cisár, ktorý sa výrazne zaujímal o filozofiu, o poznanie ľudskej duše, pričom bol silným zástancom stoicizmu. Marca Aurelia preslávila jednak jeho výnimočná schopnosť udržiavať i počas problematických pomerov celistvosť ríše a riešiť zložité problémy, a tiež jeho filozofické dielo Myšlienky k sebe samému. Dielo napísal v posledných rokoch svojho života a začal ho písať na území Kvádov pri Hrone, teda na území dnešného Slovenska. V Myšlienkach zhŕňa svoje životné skúsenosti a s umiernenosťou sa ponára do úvah o podstate sveta a o jeho princípoch. Okrem vlastných názorov uvádza i množstvo myšlienok iných autorov, čo svedčí o jeho mimoriadne vysokej vzdelanosti. Myšlienky Marca Aurelia sú veľmi pôsobivé a je z nich zrejmé, že ich autor bol znamenitý muž, ktorý sa obdivuhodným spôsobom dokázal zamýšľať nad ľudskou existenciou. Publikáciu dopĺňa úvodná štúdia Miloslava Okála Život a dielo Marca Aurelia.